YABANCI SERMAYE YATIRIM DESTEK HİZMETLERİMİZ BAŞLADI!

Yazı Boyutu :
YABANCI SERMAYE YATIRIM DESTEK HİZMETLERİMİZ BAŞLADI!27 Ekim 2017 Cuma 16:24

Yabancı sermaye yatırımcılarının ülkemizde gerçekleştirmeyi hedeflediği yatırımlara ilişkin her aşamada ihtiyaç duyacakları destek hizmetlerinin sunulması konusunda çalışmalarımız başlamıştır.

Yabancı Sermaye Yatırım Destek Hizmetlerimiz aşağıdaki şekilde sınıflandırılmaktadır:

1. Yatırım Öncesi Destek Hizmetleri: Yabancı sermaye yatırımcılarının ülkemizde gerçekleştirmeyi hedeflediği yatırımlara ilişkin yatırım öncesi aşamada ihtiyaç duyacakları destek hizmetlerinin sunulmasıdır.

1.1. Pazar Araştırma Hizmetleri: Yabancı yatırımcılar için üretim ve/veya pazarlama amaçlı girecekeri pazara ilişkin yeterli bilgiye sahip olma çoğu zaman mümkün olmamaktadır. Bilgiye erişim bazen detaylı saha araştırmalarının yapılmasını gerekli kılmaktadır. Bu noktada pazar araştırma destek hizmetleri yatırımcının karar verme süreçlerini rahatlatan bir hizmet olarak karşısına çıkmaktadır. 

1.2. Fizibilite Raporlama Hizmetleri: Yatırımların hayata geçirilmesi öncesinde Fizibilite Etüdlerinin yapılması önem arz etmektedir. Doğru bir fizibilite yatırım kararlarının alınmasında çok önemli bir etki sağladığı gibi yatırım detaylarının şekillenmesine yardımcı olarak yatırım maliyetlerinin düşürülmesi ve gelecekte yatırım karlılığının artmasına direk olarak etki etmektedir. Bu noktada Fizibilite Raporlama Hizmeti her büyüklükte yatırım için çok değerli bir hizmet başlığı olarak karşısına çıkmaktadır.

1.3. Mevzuat Bilgilendirme Hizmetleri: Mevzuat yatırımcıların karar verme süreçlerine direk olarak etki etmektedir. Bazen yatırımların yapılmasının önünde bir engel bazen ise yönlendirici olarak rol almaktadır. Yatırım öncesinde mevzuatın doğru olarak bilinmesi ve yatırım kararlarının ona göre alınması noktasında Mevzuat Bilgilendirme Hizmeti yatırımcıların bilgiye kolay erişimi noktasında önemli bir hizmet olarak karşısına çıkmaktadır. 

1.4. Ortak Bulma Hizmetleri: Yatırımların farklı bir ülkede realize olması o ülkeden bir ortak aracılığı ile yapılmasına bağlı olabilmekte yada ortağın az ya da çok varlığı istenen bir durum olarak karşımıza çıkabilmektedir. Ortak bulma hizmeti farklı bölgelerde ve sektörlerde yatırımcılar ile yabancı yatırımcıları birleştiren bir hizmet olarak ytırımcının karşısına çıkmaktadır.

2. Yatırım Aşaması Destek Hizmetleri: Yabancı sermaye yatırımcılarının ülkemizde gerçekleştirmeyi hedeflediği yatırımlara ilişkin yatırım aşamasında ihtiyaç duyacakları destek hizmetlerinin sunulmasıdır.

2.1. Şirket Kuruluş Hizmetleri: Yatırımların realize süreci şirket kuruluşu ile başlamaktadır. Şirket kuruluşu ve bu işlemin altındaki her türlü hukuksal ve mali altyapının oluşturulması, sözleşmelerin tesisi gibi işlemlerin yapılmasına destek hizmetlerini içermektedir. 

2.2. Yabancı İşçi İzin Hizmetleri: Yatırımların realize aşamasında ya da yatırım sonrası dönemde istihdam edilecek yabancı işçilerin çalışma izinlerinin alınması süreçlerini içermektedir.

2.3. Arsa Tahsis Hizmetleri: Yatırımların gerçekleştireceği yatırım alanlarının bulunması, tahsisi/temini gibi destek hizmetlerini içermektedir. 

2.4. Tasarım ve Projelendirme Hizmetleri: Yatırımların realize olma sürecinde yatırım detaylarının belirlenmesi, proje ve süreç tasarımlarının yapılarak mimari çizimlerin yapılmasına kadar aşamalarda verilen destek hizmetidir.

2.5. Diğer Yatırım İzin Hizmetleri: Bazı yatırımların realize olması mevcut izinlere ilave izinlerin alınmasını gerekli kılmaktadır. Diğer Yatırım İzin Hizmetleri bu noktada verilen destek hizmetidir.

2.6. Teşvik Hizmetleri: Yatırımlara verilen teşviklerin takibi, planlaması ve prsedürlerinin takip edilmesini içeren destek hizmetidir.

2.7. Tesis Kurulum Hizmetleri

2.8. Diğer Hizmetler

3. Yatırım Sonrası Destek Hizmetleri

3.1. Yönetim Destek Hizmetleri

3.2. Teşvik Hizmetleri

3.3. Diğer Hizmetler

4. Karma Destek Hizmetleri

4.1. Farklı Yatırım Aşamaları Birleşik Destek Hizmetleri


DİĞER HABER BAŞLIKLARI
©© 2016 Tüm Hakları Saklıdır.
Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Tasarım: INVIVA - Yazılım: CM BİLİŞİM