TÜBİTAK ULUSAL YENİ FİKİR VE ÜRÜNLERE ARAŞTIRMA DESTEĞİ

Yazı Boyutu :
TÜBİTAK Ulusal Yeni Fikir ve Ürünlere Araştırma Desteği25 Ağustos 2013 Pazar 15:08

TÜBİTAK Ulusal Yeni Fikirler ve Ürünler Araştırma Destek Programı Yayınlandı.

TÜBİTAK 1005–Ulusal Yeni Fikirler ve Ürünler Araştırma Destek Programı ile ülkemizde ihtiyaç duyulan, teknolojik dışa bağımlılığımızı azaltacak ve/veya ülkemizin rekabet gücünü artıracak ulusal/uluslararası yeni bir ürün/süreç/yöntem/model geliştirme amacına yönelik uygulamalı araştırma ve/veya deneysel geliştirme projelerinin desteklenmesi amaçlanmaktadır.

Programa üniversite ve kamu Ar-Ge merkezi çalışanları başvuru yapabilecektir. 2013 yılı için, proje destek üst limiti (Burs dahil, Proje Teşvik İkramiyesi (PTİ), Kurum hissesi ve yurtdışı araştırmacı giderleri hariç) 200.000 TL’dir. İstenen burs miktarlarının toplamı aylık 3.000 TL’den fazla olamaz.

Proje bütçesinin oluşturulmasında aşağıdaki kalemler masraf olarak kabul edilir;

a) Alet, makine, teçhizat, yazılım ve yayın alım giderleri, b) Malzeme ve sarf malzemesi alım giderleri. c) Danışmanlık ve hizmet alım giderleri. d) Proje kapsamında kullanılan cihazların bakım onarım giderleri. e) Yurt içi ve yurtdışı seyahat giderleri. f) Posta ve nakliye giderleri. g) Personel giderleri. h) Bursiyer giderleri. i) Proje teşvik ikramiyesi. j) Kurum hissesi. k) Toplantı, fuar ve organizasyon giderleri (Bu destek programı kapsamında beklenen proje çıktılarının ilgili paydaşlar ve potansiyel kullanıcılar ile paylaşılmasına yönelik yapılacak toplantı, fuar, sergi, çalıştay vb. çalışmalar için proje bütçesine ödenek konulabilir). l) Proje ile doğrudan veya dolaylı ilgili olan diğer giderler.


DİĞER HABER BAŞLIKLARI
©© 2016 Tüm Hakları Saklıdır.
Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Tasarım: INVIVA - Yazılım: CM BİLİŞİM