TEKNOLOJİK ÜRÜNLERİN TANITIM VE PAZARLANMASI

Yazı Boyutu :
Teknolojik Ürünlerin Tanıtım ve Pazarlanması12 Ağustos 2013 Pazartesi 13:25

Teknolojik Ürünlerin Tanıtım ve Pazarlanmasıyla İlgili Destek Başvuruları Başladı.

Ar-Ge ve yenilik projeleri sonucunda ortaya çıkan teknolojik ürünlerin veya prototiplerin tanıtımı ve pazarlanması için ülkemizde yerleşik kuruluşlara destek verilmesi amacıyla “Teknolojik Ürünlerin Tanıtım ve Pazarlanmasına İlişkin Destek Yönetmeliği” kapsamında Türkiye’de yerleşik işletmeler, üniversiteler ile araştırma kuruluşlarına destek sağlanmaktadır.

Kamu kurum ve kuruluşları ile kanunla kurulan vakıflar veya uluslararası fonlar tarafından desteklenen Ar-Ge ve yenilik projeleri sonucunda ortaya çıkan Teknolojik Ürünlerin veya Prototiplerin yurt içinde ve yurt dışında tanıtımı ile pazarlanmasına yönelik faaliyetlere destek sağlanmaktadır.

Ürün veya prototipin tanıtımı ve pazarlanması amacıyla hazırlattırılacak broşür, ürün kataloğu, etiket baskılı ve bandrollü elektronik depolama aygıtları, fuarlara katılımda; stand kirası, stand yapımı, standart stand dekorasyonu, nakliye ve depolama giderleri ile nakliye sigortası, yurt dışı fuarlarda gümrük işlem giderleri, elektronik ticaret (e-ticaret) sitelerine üyelik giderleri, yazılı medyada teknolojik ürün ya da prototipin tanıtımına ilişkin giderler program kapsamında desteklenecektir.

Ayrıca tanıtım ve pazarlama faaliyetleriyle ilgili seyahatlerde en fazla iki çalışanın;

- Konaklama Giderleri (Kişi başına yurtiçinde 150 TL ve yurtdışında 150 ABD Doları / En fazla 7 gün)

- Ulaşım Giderleri (Ekonomi sınıfı uçak, otobüs bileti, tren ve ekonomi sınıfı gemi masrafları) program kapsamında desteklenecektir.

Bütçe imkânları dikkate alınarak desteklenmesi uygun görülen başvurular için talep edilen destek tutarının; yurt dışındaki tanıtım ve pazarlama faaliyetlerine katılım bedelinin 50.000 TL’ye kadarı, yurt içindeki tanıtım ve pazarlama faaliyetlerine katılım bedelinin ise 25.000 TL’ye kadarı, faaliyet sayısına bakılmaksızın Bakanlıkça hibe olarak karşılanacaktır.

Destek başvurusu yapacak firmalar başvuru dosyasını 30 Ağustos 2013 tarihine kadar elden Bilim ve Teknoloji Genel Müdürlüğüne teslim etmesi gerekmektedir. Program kapsamında her ay başvuru alınacaktır.


DİĞER HABER BAŞLIKLARI
©© 2016 Tüm Hakları Saklıdır.
Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Tasarım: INVIVA - Yazılım: CM BİLİŞİM