MEVLANA KALKINMA AJANSINDAN KOBİ'LERE 14 MİLYON TL HİBE

Yazı Boyutu :
Mevlana Kalkınma Ajansından KOBİ'lere 14 Milyon TL Hibe27 Aralık 2012 Perşembe 09:03

Mevlana Kalkınma Ajansı; ”Bölgenin Rekabet Gücünün Artırılması Mali Destek Programı” 2012 Proje Teklif Çağrısı ile önceliklere uygun olarak KOBİ'ler ile diğer kar amacı güden kuruluşlara 14 milyon TL Hibe desteği sağlayacaktır.

TR52 Düzey 2 bölgesinde faaliyet gösteren Mevlana Kalkınma Ajansı tarafından ”Bölgenin Rekabet Gücünün Artırılması Mali Destek Programı” kapsamında 2012 Yılı proje teklif çağrısı yayınlanmıştır.

Bu kapsamda; program önceliklerine uygun olarak sunulacak ve desteklenmesi öngörülecek projelere, toplam proje bütçesinin en fazla %50’sine ve 400.000 Türk Lirası’na kadar hibe desteği sağlanması öngörülmektedir.

Program kapsamında belirlenen öncelikler şu şekilde belirlenmiştir:

• Makine, otomotiv, savunma sanayi, tasarım teknolojileri ve yenilenebilir enerji alanlarında faaliyet gösteren işletmelerde yenilikçi metotların kullanımının yaygınlaştırılması ve ihracata yönelik üretim yapan imalatçı işletmelerin desteklenerek bölge ihracat kapasitesinin geliştirilmesi

• Rekabetçi yöntemlerle turizm sektörünün çeşitlendirilmesi

• Ağaç, orman, mobilya ve gıda ürünlerinin imalatının desteklenerek bu sektörlerde rekabet gücünün artırılmasına yönelik faaliyetler

Bu çağrı kapsamında proje sunabilecek kurum ve kuruluşlara ilişkin bilgiler aşağıdaki gibidir:

• KOBİ tanımına uyan kurum kuruluş ve işletmeler

• Kar Amacı Güden Birlikler ve Kooperatifler,

• Teknoloji geliştirme bölgeleri

Teklif çağrısına sunulacak projelerin en geç 12 Mart 2013 tarihine kadar Mevlana Kalkınma Ajansı’na teslim edilmesi gerekmektedir.


DİĞER HABER BAŞLIKLARI
©© 2016 Tüm Hakları Saklıdır.
Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Tasarım: INVIVA - Yazılım: CM BİLİŞİM