MEVLANA KALKINMA AJANSI 2013 YILI TEKNİK DESTEK PROGRAMI

Yazı Boyutu :
Mevlana Kalkınma Ajansı 2013 Yılı Teknik Destek Programı23 Temmuz 2013 Salı 12:12

Mevlana Kalkınma Ajansı tarafından TR52 Düzey 2 Bölgesi’nde 25.03.2013 tarihi itibariyle 2013 Yılı Teknik Destek Programı yayınlanmıştır.

 Teknik Destek Programı:

Bölgedeki yerel aktörlerin bölgesel kalkınmaya katkıda bulunabilecek çalışmaları için, mevcut imkanları çerçevesinde kendi personeli eliyle ya da zorunlu hallerde hizmet alımı yoluyla; eğitim verme, program ve proje hazırlanmasına katkı sağlama, geçici uzman personel görevlendirme, danışmanlık sağlama, lobi faaliyetleri ve uluslararası ilişkiler kurma gibi kurumsal nitelikli ve kapasite geliştirici çalışmalarına yönelik bir destek türüdür.  

Program kapsamında desteklenecek projeler için mali destek sağlanması öngörülmemekte olup, Ajans tarafından sunulamayacak hizmetler için alınacak hizmete ilişkin maliyet en fazla 15.000 TL olabilmektedir.

Program kapsamında sunulacak ve desteklenecek projelerin 1 ay içerisinde tamamlanması gerekmekte, 3 ayrı dönemde proje sunulabilmektedir. Son başvuru tarihleri, 1. dönemde sunulacak projeler için 28.06 2013, 2.dönemde sunulacak projeler için 29.09.2013 ve 3. dönemde sunulacak projeler için de 31.10.2013 olarak belirlenmiştir.

Teknik Destek Programı kapsamında uygun Başvuru Sahipleri şunlardır:

a) Yerel yönetimler ve mahalli idare birlikleri,

b) Üniversiteler, meslek okulları, araştırma enstitüleri,

c) Diğer kamu kurum ve kuruluşları,

d) Kamu kurumu niteliğinde meslek kuruluşları,

e) Organize sanayi bölgeleri,

f) Sivil toplum kuruluşları yararlanabilir.

Destek almaya hak kazanabilmek için, Başvuru Sahipleri aşağıda belirtilen koşulların tümüne uymalıdır:

• Teknik Destek Faaliyetinin, teknik destek talebinde bulunan kurum/kuruluşun görev ve yetki alanı içerisinde bulunması,

• Ajansın faaliyet gösterdiği Düzey 2 bölgesinde (Konya-Karaman) kayıtlı olmaları veya merkezlerinin ya da yasal şubelerinin bu bölgelerde bulunması,

• Teknik Destek Faaliyetinin hazırlığından ve yönetiminden (eğer varsa ortakları ile birlikte) doğrudan sorumlu olması, aracı olarak hareket etmemesidir.


DİĞER HABER BAŞLIKLARI
©© 2016 Tüm Hakları Saklıdır.
Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Tasarım: INVIVA - Yazılım: CM BİLİŞİM