MEVKA 2015 DOĞRUDAN FAALİYET DESTEK (DFD) PROGRAMI KAPSAMINDA KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NE ÖN FİZİBİLİTE RAPORU HAZIRLANDI

Yazı Boyutu :
MEVKA 2015 Doğrudan Faaliyet Destek (DFD) Programı Kapsamında Konya Büyükşehir Belediyesi’ne Ön Fizibilite Raporu Hazırlandı24 Ağustos 2015 Pazartesi 10:48

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulması planlanan OSB için “Konya İl Çevre Düzeni Planı İçin Tarım Ve Hayvancılık Organize Sanayi Bölgelerinin Ve Kentsel Yaşam Alanlarının Belirlenmesi Amacıyla Yer Seçimi Ön Fizibilite Projesi" hazırlandı.

Kalkınma Ajansları tarafından bölgenin kalkınması ve rekabet gücünün artırılması, bölge ekonomisindeki risk ve tehditlere acil önlem alınması, yenilikçilik ve girişimcilik kapasitesinin geliştirilmesi ile büyük ölçekli yatırımlara etki edilmesi gibi amaçlarla doğrudan faaliyet desteği uygulanmaktadır.

Bu desteklerden; yerel yönetimler, üniversiteler, kamu kurum ve kuruluşları, kamu kurumu niteliğinde meslek kuruluşları, sivil toplum kuruluşları ile birlikler ve kooperatifler yararlanabilmektedir.

Mevlana Kalkınma Ajansı (MEVKA) tarafından TR52 Düzey 2 bölgesinde Doğrudan Faaliyet Destek Programı kapsamında yıllık olarak belirli bir bütçeye sahip teklif çağrılarına çıkılmakta ve sunulacak projelere %100’e varan oranlarda hibe desteği sağlanması amaçlanmaktadır.

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulması planlanan organize sanayi bölgesi için “Konya İl Çevre Düzeni Planı İçin Tarım Ve Hayvancılık Organize Sanayi Bölgelerinin Ve Kentsel Yaşam Alanlarının Belirlenmesi Amacıyla Yer Seçimi Ön Fizibilite Projesi” hazırlandı.

Ön Fizibilite Projesi kapsamında; Akşehir, Cihanbeyli, Ereğli ve Seydişehir olmak üzere 4 ilçenin mevcut durum analizi yapıldı, mekânsal değerlendirme yapıldı, tarım ve hayvancılık için teşvik uygulamaları incelendi, Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgelerinin (TDİOSB) için teşvik yaklaşımları değerlendirildi ve nihai olarak TDİOSB kurulması ve yer seçimi açısından değerlendirme yapıldı.


DİĞER HABER BAŞLIKLARI
©© 2016 Tüm Hakları Saklıdır.
Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Tasarım: INVIVA - Yazılım: CM BİLİŞİM