IPARD PROGRAMI 13. ÇAĞRI DÖNEMİ VE 14. ÇAĞRI DÖNEMİ MÜRACAATLARIMIZ

Yazı Boyutu :
IPARD Programı 13. Çağrı Dönemi ve 14. Çağrı Dönemi Müracaatlarımız24 Ağustos 2015 Pazartesi 11:51

IPARD Programı 13. Çağrı Döneminde başvurusunu gerçekleştirdiğimiz ve hibe almaya hak kazanan projeler uygulama sürecindendir. 14. Çağrı döneminde hibe başvurusu için yapılan müracaatların değerlendirmesi henüz sonuçlanmamıştır.

13. Çağrı Döneminde yapılan Tıbbi Aromatik Bitki Yetiştiriciliği’ne yönelik proje müracaatının 28’i hibe almaya hak kazanmış olup şu an uygulama sürecindendir. Yine bu çağrı döneminde yapılan proje çalışmaları neticesinde 4 büyük firma hibe almaya hak kazanmıştır.

14. Çağrı Döneminde ise Süt ve Süt Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması ile Et ve Et Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması’na yönelik 13 proje müracaatında bulunulmuştur. 14. Çağrı Döneminin değerlendirme süreci henüz sonuçlanmamıştır.

2007-2013 dönemi IPARD programı ilerleyen dönemde “2014-2020 dönemi IPARD-II Programı” olarak yürütülecektir. Mevcut Programda olduğu gibi, “2014-2020 dönemi IPARD Programı” kapsamında da, gıda, tarım ve hayvancılık sektörlerinde faaliyette bulunan üreticiler veya bu sektörlerde yatırım yapmak isteyen girişimciler ile kırsal alanda belirli yerel ürünlerin üretimi, kırsal turizm, kültür balıkçılığı gibi çeşitli alanlarda yatırım yapmak isteyen vatandaşlarımızın yatırımları için değişen oranlarda hibe desteği verilecektir. Yeni dönem programı ile kırsal alanlarda yerel eylem girişimleri ve çevre dostu tedbirler de desteklenecektir.

IPARD-II Programı ilk çağrısının Eylül 2015’te yayınlanması beklenmektedir.


DİĞER HABER BAŞLIKLARI
©© 2016 Tüm Hakları Saklıdır.
Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Tasarım: INVIVA - Yazılım: CM BİLİŞİM