AHİLER KALKINMA AJANSI 2013 YILI TEKNİK DESTEK PROGRAMI

Yazı Boyutu :
Ahiler Kalkınma Ajansı 2013 Yılı Teknik Destek Programı24 Temmuz 2013 Çarşamba 13:41

Ahiler Kalkınma Ajansı 2013 Yılı Teknik Destek Programı başvurularının kabulüne başlamıştır.

Programın amacı: Bölgedeki yerel aktörlerin bölgesel kalkınma açısından önem arz eden ancak kurumsal kapasite eksikliği nedeniyle hazırlık ve uygulama aşamalarında sıkıntı ile karşılaşılan çalışmalarına destek sağlamaktır.

Bu destek programının özel amaçları şunlardır:

1)Yerel yönetimlerin başta planlama çalışmaları ile bölge plan ve programlarının uygulayıcı veya yerel kalkınma kapasitelerini artırıcı faaliyetlerinin desteklenmesi

2)Diğer kamu kurum ve kuruluşlarının ve bölgedeki sivil toplum kuruluşlarının yerel ve bölgesel kalkınmaya katkıda bulunabilecek çalışmalarına destek sağlanmasıdır.

Teknik desteğin Ajansa toplam maliyeti (KDV dâhil) 15.000TL’yi aşamaz. Ajans tarafından sağlanacak teknik destek, sadece uzman temini ve uzmanların yol ve konaklama giderlerini kapsar. Destek oranı %100’dür.

Desteğin uygulama süresi azami bir aydır. Aynı yararlanıcıya bir dönem içerisinde bir kez, yıl içerisinde ise en fazla iki kez teknik destek sağlanabilir. Aynı yararlanıcıya bir yılda toplam iki haftadan fazla süreyle geçici uzman personel görevlendirilemez.

Temmuz-Ağustos Dönemi için son başvuru günü: 29.08.2013

Eylül-Ekim Dönemi için son başvuru günü: 31.10.2013

Kasım-Aylık Dönemi için son başvuru günü: 31.12.2013

Başvuru Sahipleri:

TR71 Bölgesinde kayıtlı bulunan;

Yerel yönetimler, Kamu kurum ve kuruluşları, Kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları, Sivil toplum kuruluşları, Organize sanayi bölgeleri, küçük sanayi siteleri, Kar amacı gütmeyen birlikler ve kooperatifler.  


DİĞER HABER BAŞLIKLARI
©© 2016 Tüm Hakları Saklıdır.
Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Tasarım: INVIVA - Yazılım: CM BİLİŞİM